所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Matchcode | HSP061-8M16 |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Package | QFN-16L |
| Unit Pack | 3000 |
| Standard Leadtime | 16 weeks |
| MOQ | 3000 |
| Application | UNIDIRECTI |
| Clamping voltag | 14V |
| Automotive | NO |
| Tolerance | 5% |
| Breakdown-V(BR) | 6V |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 14V (Typ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Bidirectional Channels | 8 |
| Supplier Device Package | 16-UQFN (3.5x1.5) |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 3V |
| Applications | HDMI |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Capacitance @ Frequency | 0.6pF @ 200MHz ~ 3GHz |
| Standard Package | 3,000 |
| Power Line Protection | Yes |
| Type | Steering (Rail to Rail) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 3A (8/20µs) |
| Package/Case | 16-UFDFN Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 497-11044-1 |
| Channels | 8 Channels |
| Clamping Voltage | 14 V |
| Product Category | TVS Diode Arrays |
| Dimensions | 1.5 mm W x 3.3 mm L x 0.55 mm H |
| Series | HSP061-8M16 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Capacitance | 0.6 pF |
| Breakdown Voltage | 6 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | uQFN-16L |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Diode Type | :ESD Protection |
| Diode Case Style | :UQFN |
| No. of Pins | :16 |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 0.000027 |
| Tariff No. | 85411000 |
咨询QQ
热线电话