所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Heat Shrinkable Tubing |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Heat Shrink Tubing and Sleeves |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Material | Polyolefin (PO) |
| Color | Black |
| Length | 4 ft |
| Inside Diameter | 0.375 in |
| Shrink Ratio | 2:1 |
| Chemical Resistant | Yes |
| Family | HSTT Heat Shrink |
| Features | Thin Wall Polyolefin Heat Shrink |
| Flammability Rating | Flame Retardant |
| Packaging | Bulk |
| Series | HSTT |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Subcategory | Heat Shrink |
| Lead Time | 14 Days |
| Inner Diameter - Recovered | 0.187" (4.8mm) |
| Shrinkage Ratio | 2 to 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 135°C |
| Recovered Wall Thickness | 0.025" (0.64mm) |
| Inner Diameter - Supplied | 0.375" (9.5mm) |
| rohs | 2 to 1 |
| Unit Weight | 1.665 lbs |
| For Use With | :Cable & Wire |
| Shrink Tubing / Boot Material | :PO (Polyolefin) |
| I.D. Supplied | :9.5mm |
| I.D. Max Recovered | :4.8mm |
| Wall Thickness Recovered | :0.6mm |
| Shrink Tubing / Boot Color | :Black |
| Weight (kg) | 0.816 |
| Tariff No. | 00000000 |
咨询QQ
热线电话