所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Style | Straight |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 135 |
| Color | Clear |
| Shrink Wall Type | Thin |
| Body Material | Cross Linked Polyolefin |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Type | Tubing |
| Shrink Ratio | 2:1 |
| Subcategory | Heat Shrink |
| Lead Time | 14 Days |
| Inner Diameter - Recovered | 0.187" (4.8mm) |
| Material | Polyolefin |
| Length | 4.00' (1.22m) |
| Shrinkage Ratio | 2 to 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 135°C |
| Recovered Wall Thickness | 0.025" (0.64mm) |
| Standard Package | 25 |
| Inner Diameter - Supplied | 0.375" (9.5mm) |
| rohs | 2 to 1 |
| MIL SPEC | YES |
| WALL TYPE| Single Or Dual | SINGLE WALL |
| UL | YES |
| Decimal | .375 INCH |
| Sleeving | NO |
| Military Spec | MIL-I-23053/5 |
| Size By Inch Fractions | 3/8 INCH |
| Dual | NO |
| Military Color Code | CLEAR |
| Spiral Wrap | NO |
| Material/Type | PO-POLYOLEFIN |
| ZIPPER | NO |
| Heat Shrink | YES IS SHRINK TUBING |
咨询QQ
热线电话