所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Shrouded Header |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 16 |
| Gender | HDR |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Contact Mating Length | 0.250" (6.35mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Color | Natural |
| Connector Type | Header, Shrouded |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Contact Type | Male Pin |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 10µin (0.25µm) |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions | 16 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话