所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| EU RoHS | Supplier Unconfirmed |
| Technology | FPGA |
| Additional Information | http://www.latticesemi.com/documents/EB73.pdf http://www.latticesemi.com/documents/QS015.pdf |
| Type | FPGA |
| For Use With/Related Products | iCE40HX mobileFPGA™ |
| Contents | Board, Cable |
| Standard Package | 1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Classification | Development Kit |
| Kit Contains | Documentation, iCEblink40 LP1K Board, USB Mini Cable |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product | Evaluation Kits |
| Series | iCE40HX1K Dev Tool |
| Tool Is For Evaluation Of | ICE40HX1K |
| Interface Type | SPI |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Silicon Manufacturer | :Lattice Semiconductor |
| Core Architecture | :FPGA |
| Core Sub-Architecture | :FPGA |
| Silicon Core Number | :iCE40HX1K |
| Silicon Family Name | :iCE40 |
| No. of Bits | :- |
| Kit Contents | :Evaluation Board for iCE40HX1K FPGA, USB Mini Cable, User Guide |
| Features | :USB Programming, Debugging, Virtual I/O Functions & Supported by Lattice iCEcube2 Design Software |
| Weight (kg) | 0.212 |
| Tariff No. | 85423190 |
| Standard Pack Qty | 1 |
咨询QQ
热线电话