Lattice Semiconductor Corporation
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Standard Package | 1 |
| Type | FPGA |
| Other Names | 220-2656 |
| Contents | Board |
| For Use With/Related Products | iCE40HX1K mobileFPGA™ |
| Description/Function | Evaluation board for ICE40-HX1K |
| Product | Evaluation Boards |
| Series | iCE40HX1K Dev Tool |
| Tool Is For Evaluation Of | iCE40HX1K |
| Packaging | Bulk |
| Interface Type | USB |
| For Use With | iCE40HX1K |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Silicon Manufacturer | :Lattice Semiconductor |
| Core Architecture | :FPGA |
| Core Sub-Architecture | :FPGA |
| Silicon Core Number | :iCE40HX1K |
| Silicon Family Name | :iCE40 |
| No. of Bits | :- |
| Kit Contents | :Eval Board iCE40HX1K |
| Features | :(Not Applicable) |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85423190 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话