Lattice Semiconductor Corporation
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of LABs/CLBs | 440 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Logic Elements/Cells | 3520 |
| Standard Package | 384 |
| Supplier Device Package | 132-CSPBGA (8x8) |
| Total RAM Bits | 81920 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Voltage - Supply | 1.14 V ~ 1.26 V |
| Number of I /O | 95 |
| Package / Case | 132-LFBGA, CSPBGA |
| Dimensions | 8 x 8 x 1.1mm |
| Family Name | iCE40 HX |
| Height | 1.1mm |
| Length | 8mm |
| Maximum Operating Supply Voltage | 1.26 V |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.14 V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Logic Cells | 3520 |
| Number of Logic Units | 440 |
| Number of RAM Bits | 80kbit |
| Number of Registers | 3520 |
| Package Type | CSBGA |
| Pin Count | 132 |
| Width | 8mm |
| rohs | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V |
| Factory Pack Quantity | 384 |
| Product | iCE40HX |
| Number of Logic Array Blocks - LABs | 440 |
| Series | iCE40HX4K-CB |
| Number of I/Os | 95 |
| Maximum Operating Frequency | 533 MHz |
| Packaging | Tray |
| Number of Gates | 3520 |
| Number of Logic Elements | 3520 |
| M4K Memory | 80 kbit |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Total Memory | 80 kbit |
| RoHS | RoHS Compliant |
| No. of Logic Blocks | :20 |
| No. of Macrocells | :3520 |
| Family Type | :iCE40 |
| Logic Case Style | :CSBGA |
| No. of Pins | :132 |
| No. of I/O's | :95 |
| Clock Management | :PLL |
| Core Supply Voltage Min | :1.14V |
| Core Supply Voltage Max | :1.26V |
| I/O Supply Voltage | :3.3V |
| Operating Frequency Max | :133MHz |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| Core Supply Voltage Range | :1.14V to 1.26V |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Weight (kg) | 0.0002 |
| Tariff No. | 85423190 |
| Standard Pack Qty | 384 |
咨询QQ
热线电话