Lattice Semiconductor Corporation
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of LABs/CLBs | 960 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Logic Elements/Cells | 7680 |
| Standard Package | 384 |
| Supplier Device Package | 132-CSPBGA (8x8) |
| Total RAM Bits | 131072 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Voltage - Supply | 1.14 V ~ 1.26 V |
| Number of I /O | 95 |
| Package / Case | 132-LFBGA, CSPBGA |
| Dimensions | 8 x 8 x 1.1mm |
| Family Name | iCE40 HX |
| Height | 1.1mm |
| Length | 8mm |
| Maximum Operating Supply Voltage | 1.26 V |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.14 V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Logic Cells | 7680 |
| Number of Logic Units | 960 |
| Number of RAM Bits | 128kbit |
| Number of Registers | 7680 |
| Package Type | CSBGA |
| Pin Count | 132 |
| Width | 8mm |
| rohs | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V |
| Factory Pack Quantity | 384 |
| Product | iCE40HX |
| Number of Logic Array Blocks - LABs | 960 |
| Series | iCE40HX8K-CB |
| Number of I/Os | 95 |
| Maximum Operating Frequency | 533 MHz |
| Packaging | Tray |
| Number of Gates | 7680 |
| Number of Logic Elements | 7680 |
| M4K Memory | 128 kbit |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Total Memory | 128 kbit |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Standard Pack Qty | 384 |
| Brand | Lattice |
咨询QQ
热线电话