所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Supplier Package | CSBGA |
| Standard Package Name | BGA |
| Fabrication Technology | 40nm |
| EU RoHS | Supplier Unconfirmed |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Mounting | Surface Mount |
| Family Name | iCE40 LP |
| Embedded Memory | 81920 |
| User I/Os | 167 |
| Package Width | 7 |
| Logic Elements | 3520 |
| PCB | 225 |
| Package Length | 7 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 1.26 |
| Device Logic Units | 3520 |
| Pin Count | 225 |
| Lead Shape | Ball |
| Number of LABs/CLBs | 440 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Logic Elements/Cells | 3520 |
| Standard Package | 260 |
| Supplier Device Package | 225-CSBGA (7x7) |
| Total RAM Bits | 81920 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Voltage - Supply | 1.14 V ~ 1.26 V |
| Number of I /O | 167 |
| Package / Case | 225-VFBGA |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 7 x 7 x 0.9mm |
| Height | 0.9mm |
| Length | 7mm |
| Maximum Operating Supply Voltage | 1.26 V |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.14 V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Logic Cells | 3520 |
| Number of Logic Units | 440 |
| Number of RAM Bits | 80kbit |
| Number of Registers | 3520 |
| Package Type | UCBGA |
| Width | 7mm |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V |
| Factory Pack Quantity | 260 |
| Product | iCE40 LP |
| Number of Logic Array Blocks - LABs | 440 |
| Series | iCE40LP4K-CM |
| Number of I/Os | 167 |
| Maximum Operating Frequency | 533 MHz |
| Packaging | Tray |
| Number of Gates | 3520 |
| Number of Logic Elements | 3520 |
| M4K Memory | 80 kbit |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Total Memory | 80 kbit |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Process Technology | 40nm |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| RAM Bits | 81920 b |
| Programmable | Yes |
| # I/Os (Max) | 167 |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 1.2 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 1.14 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 1.26 V |
| Standard Pack Qty | 260 |
| Brand | Lattice |
咨询QQ
热线电话