所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | DIP Socket |
| Gender | SKT |
| Number of Contacts | 20 |
| Pitch | 2.54 mm |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Surface Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Number of Rows | 2 |
| Standard Package | Bulk |
| Series | :ICF |
| Pitch Spacing | :2.54mm |
| No. of Rows | :2 |
| No. of Contacts | :20 |
| Contact Termination | :Surface Mount Vertical |
| Contact Plating | :Tin |
| Contact Material | :Beryllium Copper |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Row Pitch | :7.62mm |
| Weight (kg) | 0.003 |
| Tariff No. | 85366930 |
咨询QQ
热线电话