所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 44MQFP |
| Resolution | 3 1/2 Digit |
| Sampling Rate | 3 sps |
| Number of Analog Inputs | 1 |
| Architecture | Dual Slope |
| Differential Input | Yes |
| Digital Interface Type | LCD |
| Input Type | Voltage |
| Polarity of Input Voltage | Unipolar |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Unit Pack | 500 |
| MOQ | 500 |
| Display Type | LCD |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Digits or Characters | A/D 3.5 Digits |
| Supplier Device Package | 44-MQFP (10x10) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Supply | 70µA |
| Voltage - Supply | 9V |
| Package / Case | 44-QFP |
| Configuration | 7 Segment |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 9 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Series | ICL7136 |
| Brand | Intersil |
| Height | 2.1 mm (Max) |
| Length | 10.12 mm (Max) |
咨询QQ
热线电话