所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 40PDIP |
| Resolution | 3 1/2 Digit |
| Sampling Rate | 3 sps |
| Number of Analog Inputs | 1 |
| Architecture | Dual Slope |
| Digital Interface Type | LCD |
| Input Type | Voltage |
| Polarity of Input Voltage | Unipolar |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Matchcode | ICL7136CPLZ |
| Unit Pack | 99 |
| Standard Leadtime | 10 weeks |
| MOQ | 396 |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Display Type | LCD |
| Mounting Type | Through Hole |
| Digits or Characters | A/D 3.5 Digits |
| Supplier Device Package | 40-DIP |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Supply | 70µA |
| Voltage - Supply | 9V |
| Package / Case | 40-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Configuration | 7 Segment |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 53.2 x 14.73 x 4.95mm |
| Height | 4.95mm |
| Input Signal Type | Differential |
| Integral Nonlinearity Error | ±1Counts |
| Length | 53.2mm |
| Maximum Operating Temperature | +70 °C |
| Minimum Operating Temperature | 0 °C |
| Number of ADCs | 1 |
| Package Type | PDIP |
| Pin Count | 40 |
| Typical Single Supply Voltage | 9 V |
| Width | 14.73mm |
| Operating Supply Voltage | 9 V |
| Mounting Style | Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Resolution (Bits) | :3.5bit |
| Supply Voltage Type | :Dual |
| Supply Voltage Min | :-5V |
| Supply Voltage Max | :5V |
| Supply Current | :70µA |
| Digital IC Case Style | :DIP |
| No. of Pins | :40 |
| Input Channel Type | :Differential |
| Data Interface | :Parallel |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :7136 |
| Conversion Time | :333ms |
| IC Case Style | :DIP |
| IC Generic Number | :7136 |
| IC Temperature Range | :Commercial |
| Logic Function Number | :7136 |
| No. of Channels | :1 |
| Operating Temperature Range | :0°C to +70°C |
| Supply Voltage Range | :± 5V |
| Supply Voltage Range - Analogue | :9V |
| Weight (kg) | 0.000001 |
| Tariff No. | 85423190 |
| Case | DIP40 |
| Mounting | THT |
| Integrated circuit type | driver |
| Gross weight | 0.01 kg |
| Output voltage | 5.5V |
| Number of channels | 1 |
| Supply voltage | 4...6V DC |
| Multiplicity | 1 |
| Kind of integrated circuit | display controller |
| Collective package [pcs] | 45 |
| spg | 45 |
咨询QQ
热线电话