所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC N |
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 1.5 V |
| Maximum Input Voltage | 16 V |
| Maximum Output Current | 0.04(Min) A |
| Output Voltage | 1.3 to 16 V |
| Accuracy | ±1 % |
| Line Regulation | 0.03(Typ) %/V |
| Load Regulation | 10 Ohm |
| Maximum Quiescent Current | 0.012 mA |
| Reference Voltage | 1.4 V |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Adjustable |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Unit Pack | 980 |
| MOQ | 980 |
| Packaging | Tube |
| Regulator Topology | Positive Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 2 |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Output | 1.3 V ~ 16 V |
| Current - Output | 40mA |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Input | 1.5 V ~ 16 V |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Output Current | 0.04 A |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Voltage MAX | 16 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| RoHS | No |
| Input Voltage MIN | 1.5 V |
| 操作温度 | 0°C ~ 70°C |
| 电压 - 输出 | 1.3 V ~ 16 V |
| 稳压器数 | 2 |
| 稳压器拓扑 | Positive Adjustable |
| 电压 - 输入 | 1.5 V ~ 16 V |
| 封装/外壳 | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| 装配类型 | Surface Mount |
咨询QQ
热线电话