所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8PDIP |
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 1.5 V |
| Maximum Input Voltage | 16 V |
| Maximum Output Current | 0.04(Min) A |
| Output Voltage | 1.3 to 16 V |
| Accuracy | ±1 % |
| Line Regulation | 0.03(Typ) %/V |
| Load Regulation | 10 Ohm |
| Maximum Quiescent Current | 0.012 mA |
| Reference Voltage | 1.4 V |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Output Type | Adjustable |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Unit Pack | 1000 |
| MOQ | 2000 |
| Output Current | 0.04 A |
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Tube |
| Input Voltage MAX | 16 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Package / Case | PDIP-8 |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| RoHS | No |
| Input Voltage MIN | 1.5 V |
咨询QQ
热线电话