所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | D-Subminiature |
| Gender | SKT |
| Pitch | 2.74 mm |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Right Angle |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | D-Sub Standard Connectors |
| Number of Positions / Contacts | 15 |
| Number of Rows | 2 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Mounting Angle | Right |
| Termination Style | Solder |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 5 A |
| Packaging | Bulk |
| Series | ID |
| Factory Pack Quantity | 200 |
| Product Length | 39.14 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 18.65 |
| Maximum Voltage Rating | 300V |
| Contact Gender | SKT |
| Product Height | 12.58 |
| Housing Material | Polyester |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Contacts | 15 |
| Pitch | 2.74 |
| Maximum Current Rating | 5/Contact |
| Number of Terminals | 15 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Unit Pack | 200 |
| MOQ | 800 |
| Shell Size, Connector Layout | 2 (DA, A) |
| Flange Feature | Housing/Shell (4-40) |
| Features | Board Lock |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Voltage Rating | 300V |
| Color | Black |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Shell Material, Finish | Steel, Tin Plated |
| Contact Finish | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Termination | Solder |
| Contact Type | Signal |
| Contact Finish Thickness | Flash |
| Connector Style | D-Sub |
| Number of Positions | 15 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话