所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | AC Power Entry Modules |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Filtered | No |
| Product | Inlets |
| Current Rating | 15 A |
| Voltage Rating | 250 VAC |
| Housing Material | Polycarbonate (PC) |
| Mounting Style | Panel |
| Termination Style | Solder Terminal |
| Operating Temperature Range | - 25 C to + 70 C |
| Connector Type | Male Inlet |
| Contact Plating | Nickel |
| Electrical mounting | soldering |
| Mechanical mounting | for panel mounting, screwed |
| Rated current | 10A |
| Multiplicity | 1 |
| Connector variant | C14 (E) |
| Connector type | male |
| Connector | socket |
| Gross weight | 0.01 kg |
| Rated voltage | 250V AC |
| Collective package [pcs] | 250 |
| spg | 250 |
咨询QQ
热线电话