所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-220 |
| Polarity | Positive |
| Type | Linear |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 9 V |
| Maximum Input Voltage | 40 V |
| Maximum Output Current | 0.4 A |
| Output Voltage | 8.5 V |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.25@250mA V |
| Accuracy | ±4 % |
| Line Regulation | 25 mV |
| Load Regulation | 50 mV |
| Maximum Quiescent Current | 0.22 mA |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Rail / Tube |
咨询QQ
热线电话