所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Subcategory | Cable Assembly |
| Lead Time | 70 Days |
| Style | Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots) |
| Features | Hospital Grade |
| Voltage Rating | 250V |
| Wire Gauge | 18 AWG |
| Number of Conductors | 3 |
| Cord Type | SJT |
| 1st Connector | NEMA 5-15P |
| Approval Marks | CSA, KEMA, PSE, RoHS, UR |
| Length | 12.0' (3.66m) |
| Approved Countries | Canada, Japan, Netherlands, United Kingdom, United States |
| Standard Package | 10 |
| 2nd Connector | IEC 320-C13 |
| Current Rating | 10A |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Color | Black |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Plug | NEMA 5-15P |
| Wire Gauge - AWG | 18 |
| Series | IL13 |
| Region | North American |
| Receptacle | C13 Locking |
| Jacket Color | Black |
| Type | Power Cord with Locking System |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话