所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8TO-99 |
| Type | Differential Amplifier |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Maximum Voltage Gain | 0(Typ) dB |
| Power Supply Type | Dual |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±5 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 V |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Temperature | -25 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Rail to Rail | No |
| PCB | 8 |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum CMRR | 66 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Maximum Voltage Gain | 0(Typ) |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Supplier Package | TO-99 |
| Standard Package Name | TO-99 |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±5 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±15 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 |
| Maximum Input Resistance | 0.8(Typ)@±15V |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Input Offset Voltage | 1@±15V |
| Package Height | 4.7(Max) |
| Package Diameter | 9.4(Max) |
| Packaging | Rail |
| Lead Shape | Through Hole |
| Current - Output / Channel | 20mA |
| Amplifier Type | Differential |
| Mounting Type | Through Hole |
| -3db Bandwidth | 200kHz |
| Supplier Device Package | TO-99-8 |
| Current - Supply | 1.5mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±5 V ~ 18 V |
| Package / Case | TO-99-8 Metal Can |
| Slew Rate | 2.6 V/µs |
| Voltage - Input Offset | 120µV |
| Number of Circuits | 1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 36 V |
| Factory Pack Quantity | 20 |
| Product Category | Differential Amplifiers |
| Available Set Gain | 1 V/V |
| Series | INA117 |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 66 dB |
| Mounting Style | Through Hole |
| Input Offset Voltage | 1 mV |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Minimum Operating Temperature | - 25 C |
| Supply Current | 2 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -25C to 85C |
| Package Type | TO-99 |
| Number of Elements | 1 |
| Common Mode Rejection Ratio | 66 dB |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Input Resistance | 0.8 MOhm |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �15 V |
| Voltage Gain dB | 0 dB |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �5 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �18 V |
| DELETED | Compliant |
| Status | NRND |
| Replaced By | |
| Temp (oC) | |
| Package | Pins | TO-99 (LMC) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 20 | TUBE |
| Common Mode Input High | 200 |
| Functional Diagram | |
| CMRR | 86 |
| Small Signal Bandwidth | 200 |
| HiRel | |
| Input Offset (+/-) | 1000 |
| Common Mode Input Low | -200 |
| Package Group | PDIP SOIC |
| Gain Error | 0.02 |
| Reference Design | |
| Gain | 1 |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| Datasheet | SBOS154A |
| Rating | Catalog |
| Gain Drift | 10 |
| TI Design | |
| Iq | 1.5 |
| Vs | 36 |
| Input Offset Drift (+/-) | 20 |
| Supply Type | Dual |
| Dual Supply Voltage | +/- 15 V |
| Operating Supply Current | 1.5 mA |
| Product | Differential Amplifiers |
| Brand | Texas Instruments |
| Input Voltage Range - Max | 200 V |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio | 86 dB |
| SR - Slew Rate | 2.6 V/us |
| 3 dB Bandwidth | 200 kHz |
| Supply Voltage - Max | 36 V |
| Gain V/V | 1 V/V |
| Supply Voltage - Min | 10 V |
| Vos - Input Offset Voltage | 1000 uV |
咨询QQ
热线电话