所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC |
| Type | Difference Amplifier |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Maximum Voltage Gain | 0(Typ) dB |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Minimum Single Supply Voltage | 2.7 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 36 V |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±1.35 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Single Supply Voltage | 5 |
| Rail to Rail | No |
| Package Width | 4(Max) |
| Package Length | 5(Max) |
| PCB | 8 |
| Screening Level | Extended Industrial |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum CMRR | 70 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Maximum Voltage Gain | 0(Typ) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 36 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±1.35 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±15 |
| Maximum Input Resistance | 0.08(Typ)@±15V |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Input Offset Voltage | 0.75@5V |
| Minimum Single Supply Voltage | 2.7 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Packaging | Tube |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Output / Channel | 12mA |
| Amplifier Type | Differential |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 300kHz |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Supply | 160µA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7 V ~ 36 V, ±1.35 V ~ 18 V |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Slew Rate | 0.1 V/µs |
| Voltage - Input Offset | 75µV |
| Number of Circuits | 1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Factory Pack Quantity | 75 |
| Product Category | Differential Amplifiers |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Available Set Gain | 1 V/V |
| Series | INA132 |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 70 dB |
| Unit Weight | 0.002677 oz |
| Input Offset Voltage | 0.75 mV |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | SOIC |
| Number of Elements | 1 |
| Common Mode Rejection Ratio | 70 dB |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Input Resistance | 0.08 MOhm |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �15 V |
| Voltage Gain dB | 0 dB |
| Power Supply Requirement | Single/Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �1.35 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 2.7 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 36 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �18 V |
| Status | ACTIVE |
| Replaced By | |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | SOIC (D) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 75 | TUBE |
| Common Mode Input High | 28 |
| Functional Diagram | |
| CMRR | 76 |
| Small Signal Bandwidth | 300 |
| HiRel | |
| Input Offset (+/-) | 250 |
| Common Mode Input Low | -15 |
| Package Group | SOIC |
| Gain Error | 0.075 |
| Reference Design | |
| Gain | 1 |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| Datasheet | SBOS059 |
| Rating | Catalog |
| Gain Drift | 1 |
| TI Design | |
| Iq | 0.16 |
| Vs | 36 |
| Input Offset Drift (+/-) | 5 |
咨询QQ
热线电话