所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 14PDIP |
| Type | Differential Line Receiver |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Maximum Voltage Gain | 6.021(Typ) dB |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Minimum Single Supply Voltage | 8 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 36 V |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±4 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 V |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Single Supply Voltage | 9|12|15|18|24|28 |
| Rail to Rail | No |
| Package Width | 6.6(Max) |
| Package Length | 19.69(Max) |
| PCB | 14 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum CMRR | 74 |
| Number of Elements per Chip | 2 |
| Maximum Voltage Gain | 6.021(Typ) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 36 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±4 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±18 |
| Maximum Input Resistance | 0.024(Typ)@±18V |
| Pin Count | 14 |
| Maximum Input Offset Voltage | 1@±18V |
| Minimum Single Supply Voltage | 8 |
| Package Height | 5.08(Max) - 0.51(Min) |
| Packaging | Tube |
| Lead Shape | Through Hole |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Applications | Current Shunt Monitor |
| Package/Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 19.3 x 6.35 x 4.57mm |
| Height | 4.57mm |
| Length | 19.3mm |
| Maximum Input Offset Voltage | 1mV |
| Maximum Input Resistance | 0.024MΩ |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum CMRR | 74dB |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | PDIP |
| Typical Dual Supply Voltage | ±18V |
| Typical Single Supply Voltage | 12 V, 15 V, 18 V, 24 V, 28 V, 9 V |
| Width | 6.35mm |
| Operating Supply Voltage | 4 V to 18 V |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Product Category | Audio Transmitters, Receivers, Transceivers |
| Series | INA2137 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Package / Case | PDIP-14 |
| Supply Current | 2.4 mA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Offset Voltage | 1 mV |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Number of Elements | 2 |
| Common Mode Rejection Ratio | 74 dB |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Input Resistance | 0.024 MOhm |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �18 V |
| Voltage Gain dB | 6.021 dB |
| Power Supply Requirement | Single/Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �4 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 8 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 36 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 9/12/15/18/24/28 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �18 V |
| Status | ACTIVE |
| Package | Pins | PDIP (N) | 14 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 25 | TUBE |
| Common Mode Input Range | 25 |
| Vmin | 8 |
| Rating | Catalog |
| Iq | 2.4 |
| CMRR | 74 |
| Operating Temperature Range | |
| Package Group | PDIP SOIC |
| Input Offset Drift (+/-) | |
| Datasheet | SBOS072 |
| Slew Rate | 14 |
| Gain | 0.5 2 |
| Small-Signal Bandwidth | 4 |
| Vmax | 36 |
| HiRel | |
| Input Offset (+/-) | 1000 |
咨询QQ
热线电话