所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 14TSSOP |
| Type | Instrumentation Amplifier |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Rail to Rail | Rail to Rail Output |
| Maximum Voltage Gain | 60 dB |
| Power Supply Type | Single |
| Minimum Single Supply Voltage | 2.7 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Single Supply Voltage | 3|5 |
| Package Width | 4.5(Max) |
| Package Length | 5.1(Max) |
| PCB | 14 |
| Maximum Input Bias Current | 0.00001@5.5V |
| Packaging | Tape and Reel |
| EU RoHS | Compliant |
| Output Type | Differential|Rail to Rail |
| Minimum CMRR | 80 |
| Number of Elements per Chip | 6 |
| Maximum Voltage Gain | 60 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | TSSOP |
| Standard Package Name | TSSOP |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 |
| Maximum Input Resistance | 10000000@5.5V |
| Pin Count | 14 |
| Maximum Input Offset Voltage | 1@5.5V |
| Minimum Single Supply Voltage | 2.7 |
| Package Height | 1.05(Max) |
| Minimum PSRR | 86.02(Typ) |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Output / Channel | 48mA |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 2MHz |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Supply | 415µA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.5 V ~ 5.5 V, ±1.25 V ~ 2.75 V |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Slew Rate | 5 V/µs |
| Current - Input Bias | 0.5pA |
| Voltage - Input Offset | 250µV |
| Number of Circuits | 2 |
| Other Names | INA2331AIPWRTR |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Product Category | Instrumentation Amplifiers |
| Available Set Gain | 60 dB |
| Series | INA2331 |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 80 dB |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Maximum Input Resistance | 10000000 MOhms |
| Input Offset Voltage | 1 mV |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Supply Current | 0.98 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Gain Bandwidth Product | 2 MHz |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Package Type | TSSOP |
| Number of Elements | 6 |
| Common Mode Rejection Ratio | 80 dB |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Input Resistance | 10000000 MOhm |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Input Bias Current | 0.01 nA |
| Voltage Gain dB | 60 dB |
| Power Supply Requirement | Single |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rail/Rail I/O Type | Rail to Rail Output |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 2.7 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 3/5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Power Supply Rejection Ratio | 86.02 dB |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -55 to 125 |
| Package | Pins | TSSOP (PW) | 14 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2500 | LARGE T&R |
| Functional Diagram | |
| CMRR | 90 |
| Input Bias Current (+/-) | 0.01 |
| Input Offset (+/-) | 500 |
| HiRel | |
| Non-Linearity (+/-) | 0.1 |
| Package Group | TSSOP |
| Gain | 5 to 1000 |
| Reference Design | |
| Bandwidth at G=100 | 2000 |
| Operating Temperature Range | -55 to 125 |
| Output Offset (+/-) | |
| Datasheet | SBOS215C |
| TI Design | |
| Rating | Catalog |
| Noise at 1kHz | 46 |
| Iq | 0.415 |
| Vs | 5.5 |
| Input Offset Drift (+/-) | 5 |
| Operating Supply Current | 415 uA |
| Ib - Input Bias Current | 10 pA |
| PSRR - Power Supply Rejection Ratio | 86.02 dB |
| Product | Instrumentation Amplifiers |
| GBP - Gain Bandwidth Product | 2 MHz |
| Brand | Texas Instruments |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio | 90 dB |
| Length | 5 mm |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Gain V/V | 60 dB |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| Vos - Input Offset Voltage | 1 mV |
| Height | 1.15 mm |
咨询QQ
热线电话