所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 40PDIP |
| Number of CPU Cores | 1 |
| Data Bus Width | 8|16 Bit |
| Maximum Speed | 8 MHz |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Unit Pack | 99 |
| MOQ | 99 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 40-DIP |
| Packaging | Tube |
| Voltage | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Processor Type | 80C88 8/16-Bit |
| Speed | 8MHz |
| Package/Case | 40-DIP (0.600", 15.24mm) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
| Core | 8088 |
| Data RAM Size | 1 MB |
| Factory Pack Quantity | 9 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | PDIP-40 |
| Maximum Clock Frequency | 8 MHz |
| Processor Series | 80C88 |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | No |
| 处理器类型 | 80C88 8/16-Bit |
| 供应商器件封装 | 40-DIP |
| 封装/外壳 | 40-DIP (0.600", 15.24mm) |
| 电压 | 4.75 V ~ 5.25 V |
| 装配类型 | Through Hole |
| 速度 | 8MHz |
| Series | 80C89 |
| Brand | Intersil |
| Number of Cores | 1 Core |
| I/O Voltage | 5 V |
咨询QQ
热线电话