所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 5TO-220 |
| Type | High Side |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Supply Voltage Range | 6 to 35 V |
| Input Voltage | -0.3 to 5.5 V |
| Minimum Output Current | 1.5(Max) A |
| Supply Current | 2.5 mA |
| Maximum Power Dissipation | 1250 mW |
| Switch On Resistance | 0.09 Ohm |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Supplier Package | TO-220 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Package Width | 4.83(Max) |
| Standard Package Name | TO-220 |
| Package Height | 9.02(Max) |
| Maximum Power Dissipation | 1250 |
| Supply Current | 2.5 |
| Input Voltage | -0.3 to 5.5 |
| Switch On Resistance | 0.09 |
| Tab | Tab |
| PCB | 5 |
| Package Length | 10.67(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Minimum Output Current | 1.5(Max) |
| Pin Count | 5 |
| Dimensions | 10.67 x 4.83 x 9.02mm |
| Height | 9.02mm |
| Length | 10.67mm |
| Maximum Operating Temperature | +150 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package Type | TO-220 |
| Width | 4.83mm |
| rohs | Compliant |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Product | H-Bridge Drivers |
| Output Current | 1.5 A (Max) |
| Fall Time | 6 us |
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Tube |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Supply Voltage - Min | 4 V |
| Rise Time | 7 us |
| Switch Type | High Side |
| Power Dissipation | 1.25 W |
| Operating Temperature (Max) | 150C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Rad Hardened | No |
| Power Switch Family | IPS7091 |
| Power Switch On Resistance | 0.09 ohm |
| Current,Input | 40μA |
| Current,Supply | 2.5A |
| MountingType | ThroughHole |
| NumberofOutputs | 1 |
| PackageType | TO-220-5 |
| Polarization | N-Channel |
| PowerDissipation | 1.25W |
| Resistance,DraintoSourceOn | 80mOhms |
| Temperature,Operating | -40to150°C |
| ThermalResistance,JunctiontoAmbient | 60°C/W |
| Time,Fall | 6μs |
| Time,Rise | 7μs |
| Time,Turn-OffDelay | 20μs |
| Time,Turn-OnDelay | 12μs |
| TypeofSwitch | HighSide |
| Voltage,Clamping | 70V |
| Voltage,Input | 5.5V |
| Voltage,Input,HighLevel | 5.5V |
| Voltage,Input,LowLevel | 0.9V |
| Voltage,Supply | 65V |
| Case | TO220AB |
| Multiplicity | 1 |
| Output current | 5A |
| Power | 1.25W |
| Integrated circuit type | driver |
| Gross weight | 3.09 g |
| Input voltage | -0.3...5.5V |
| On-state resistance | 120mΩ |
| Voltage max | 70V |
| Kind of integrated circuit | high side, power switch |
| Collective package [pcs] | 100 |
| spg | 100 |
咨询QQ
热线电话