所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 5D2PAK |
| Type | High Side |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Supply Voltage Range | 6 to 35 V |
| Input Voltage | -0.3 to 5.5 V |
| Minimum Output Current | 1.5(Max) A |
| Supply Current | 2.5 mA |
| Maximum Power Dissipation | 1250 mW |
| Switch On Resistance | 0.09 Ohm |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| RoHS | RoHS Compliant |
| On Resistance (Max) | 0.09 Ohms |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | D2PAK |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Output Current | 1.5 A (Max) |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 800 |
| Supplier Package | D2PAK |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Package Width | 9.65(Max) |
| Standard Package Name | D2PAK |
| Package Height | 4.83(Max) |
| Maximum Power Dissipation | 1250 |
| Supply Current | 2.5 |
| Input Voltage | -0.3 to 5.5 |
| Switch On Resistance | 0.09 |
| Tab | Tab |
| PCB | 4 |
| Package Length | 10.67(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Minimum Output Current | 1.5(Max) |
| Pin Count | 5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output / Channel | 1.5A |
| Supplier Device Package | D2Pak (SMD-220 5-Lead) |
| Voltage - Supply | 6 V ~ 35 V |
| On-State Resistance | 80 mOhm |
| Input Type | Non-Inverting |
| Current - Peak Output | 5A |
| Other Names | IPS7091STRLPBFCT |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| On Resistance - Max | 0.09 Ohms |
| Current,Input | 40μA |
| Current,Supply | 2.5A |
| MountingType | SMD |
| NumberofOutputs | 1 |
| PackageType | D-PAK |
| Polarization | N-Channel |
| PowerDissipation | 1.25W |
| Resistance,DraintoSourceOn | 80mOhms |
| Temperature,Operating | -40to150°C |
| ThermalResistance,JunctiontoAmbient | 60°C/W |
| Time,Fall | 6μs |
| Time,Rise | 7μs |
| Time,Turn-OffDelay | 20μs |
| Time,Turn-OnDelay | 12μs |
| TypeofSwitch | HighSide |
| Voltage,Clamping | 70V |
| Voltage,Input | 5.5V |
| Voltage,Input,HighLevel | 5.5V |
| Voltage,Input,LowLevel | 0.9V |
| Voltage,Supply | 65V |
咨询QQ
热线电话