所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 23SIP-1 |
| Type | Motor Controller |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Voltage - Isolation | 2000Vrms |
| Package / Case | PCB Module |
| Current | 6A |
| Voltage | 600V |
| Configuration | 3 Phase |
| Other Names | IRAMS06UP60A2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Application | Motor Driver |
| Dimensions | 62 x 5 x 22.3mm |
| Height | 22.3mm |
| Length | 62mm |
| Maximum Operating Supply Voltage | 20 V |
| Maximum Operating Temperature | +125 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 12 V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package Type | SIP1 |
| Pin Count | 23 |
| Width | 5mm |
| Operating Supply Voltage | 7 V |
| Mounting Style | Through Hole |
| Factory Pack Quantity | 80 |
| Supply Current | 120 uA |
| Packaging | Tube |
| RoHS | RoHS Compliant |
| IPM Power Device | :IGBT |
| Voltage Rating (Vces / Vdss) | :600V |
| Current Rating (Ic / Id) | :6A |
| Isolation Voltage | :2000Vrms |
| IPM Mounting Type | :PCB |
| IPM Case Style | :SIP 1 |
| IPM Series | :iMOTION |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :06 |
| Frequency | :20kHz |
| IC Generic Number | :06UP60 |
| Input Voltage Max | :450V |
| No. of Outputs | :3 |
| No. of Pins | :23 |
| Operating Temperature Max | :150°C |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +150°C |
| Output Current | :6A |
| Output Current Max | :6A |
| Output Voltage | :600V |
| Primary Input Voltage | :450V |
| Supply Voltage Max | :20V |
| Supply Voltage Min | :12V |
| Voltage Regulator Case Style | :SIP |
| Weight (kg) | 0.000175 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话