所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Gate Charge | 12nC |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 6.3A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 3,000 |
| Switching Energy | 113µJ |
| Td (on/off) @ 25°C | 11ns/150ns |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2.25V @ 15V, 2A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 600V |
| Supplier Device Package | D-Pak |
| Reverse Recovery Time (trr) | 68ns |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Power - Max | 35W |
| Input Type | Standard |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| IGBT Type | NPT |
| Test Condition | 400V, 2A, 100 Ohm, 15V |
| Current - Collector Pulsed (Icm) | 8A |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话