所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Transmission Distance | 14(Min) m |
| Viewing Orientation | 45 ° |
| Peak Wavelength | 940 nm |
| Low Level Pulse Width | 800 us |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Supply Voltage | 4.5 to 5.5 V |
| Operating Temperature | -25 to 80 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Infrared Receivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Carrier Frequency | 38 kHz |
| Viewing Angle | 45 deg |
| High Level Pulse Width | 800 us |
| Minimum High Level Output Voltage | 4.7 V |
| Supply Current | 1 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 80 C |
| Minimum Operating Temperature | - 25 C |
| Beam Angle | 45 deg |
| Mounting Style | Through Hole |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| Viewing Orientation | 45 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 80 |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Package Height | 6.95 |
| Subcarrier Frequency | 38 |
| Transmission Distance | 14(Min) |
| Packaging | Box |
| Minimum High Level Output Voltage | 4.7 |
| Peak Wavelength | 940 |
| Package Width | 5.6 |
| Low Level Pulse Width | 800 |
| PCB | 3 |
| Package Length | 6 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 3 |
| High Level Pulse Width | 800 |
| Series | * |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话