所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Transmission Distance | 14(Min) m |
| Viewing Orientation | 45 ° |
| Peak Wavelength | 940 nm |
| Low Level Pulse Width | 800 us |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Supply Voltage | 2.7 to 5.5 V |
| Operating Temperature | -25 to 80 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Infrared Receivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Matchcode | IRM-3636T |
| Supply current | 1.2mA |
| Package | SIDEVIEW |
| Unit Pack | 250 |
| Burst type | Standard |
| MOQ | 7750 |
| Supply volt max | 5.5V |
| Viewing angle | 90° |
| Op.temp.max. | 80°C |
| Op.temp.min. | -25°C |
| SMD/THT | THT |
| Supply volt min | 2.7V |
| Standard Leadtime | 12 weeks |
| Automotive | NO |
| Sensitivity | 940mW/m² |
| Type | IRRECEIVER |
| Carrier freq. | 36kHz |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Series | * |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话