所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 10DFN EP |
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 2.2 V |
| Maximum Input Voltage | 6 V |
| Maximum Output Current | 1 A |
| Output Voltage | 0.8 to 5|5 V |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.09@1A V |
| Accuracy | ±1.8 % |
| Line Regulation | 1 % |
| Load Regulation | -1(Min) % |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Adjustable|Fixed |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Unit Pack | 6000 |
| MOQ | 6000 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Limit (Min) | 660mA |
| Supplier Device Package | 10-DFN (3x3) |
| Voltage - Output | 5V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 0.09V @ 1A |
| Current - Output | 1A |
| Package / Case | 10-VFDFN Exposed Pad |
| Voltage - Input | Up to 6V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Output Current | 1 A |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Voltage MAX | 6 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Dropout Voltage - Max | 0.13 V at 1 A |
| Voltage Regulation Accuracy | +/- 1.8 % |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 6000 |
| Brand | Intersil |
| Length | 3 mm |
| Input Voltage MIN | 2.2 V |
| Series | ISL80121-5 |
| Height | 0.95 mm (Max) |
| Dropout Voltage | 0.09 V at 1 A |
咨询QQ
热线电话