所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Development Kit |
| Family | ISL8012 |
| Standard Package | Bulk |
| Matchcode | ISL8012EVAL1Z |
| Package | Evalboard |
| Unit Pack | 1 |
| Automotive | NO |
| MOQ | 1 |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Standard Leadtime | 10 weeks |
| Board Type | Fully Populated |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Regulator Topology | Buck |
| Voltage - Output | 1.8V |
| Current - Output | 2A |
| Utilized IC / Part | ISL8012 |
| Voltage - Input | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Supplied Contents | Board |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话