所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 72QFN EP |
| Resolution | 14 Bit |
| Sampling Rate | 250 Msps |
| Number of Analog Inputs | 1 |
| Architecture | Pipelined |
| Digital Interface Type | Parallel|LVDS |
| Input Type | Voltage |
| Signal to Noise Ratio | 73(Typ) dBFS |
| Sample and Hold | Yes |
| Standard Package | Trays |
| Number of Bits | 14 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Serial, SPI™ |
| Sampling Rate (Per Second) | 250M |
| Supplier Device Package | 72-QFN (10x10) |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Packaging | Tray |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs and Type | 1 Differential, Bipolar |
| Number of Converters | 1 |
| Package/Case | 72-VFQFN Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Conversion Rate | 250 MS/s |
| Maximum Power Dissipation | 518 mW |
| Voltage Reference | Internal |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Interface Type | LVDS, Parallel |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | QFN EP |
| Factory Pack Quantity | 168 |
| SNR | 73 dBFS |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| DNL - Differential Nonlinearity | - 0.99 LSB to + 2 LSB |
| Analog Supply Voltage | 1.8 V |
| Power Consumption | 480 mW |
| Height | 0.83 mm |
| Type | High Speed ADC |
| Product | Analog to Digital Converters |
| Brand | Intersil |
| Output Type | LVDS |
| SNR - Signal to Noise Ratio | 73 dB |
| Input Voltage | 2 V |
| Reference Type | Internal |
| INL - Integral Nonlinearity | 2.5 LSB |
| Length | 10 mm |
| Digital Supply Voltage | 1.8 V |
| Series | ISLA214P25 |
| Number of ADC Inputs | 1 Input |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Pd - Power Dissipation | 518 mW |
| Optimisation | HighSpeed |
| Sample rate | 250000 ksps |
| Mounting | SMD |
| Top(max) | 85 °C |
| Top(min) | -40 °C |
| Vdcc(min) | 4.5 V |
| Vdcc(max) | 5.5 V |
| Automotive | NO |
| Interface | SERIAL |
| Leadfree Defin | RoHS-conform |
咨询QQ
热线电话