所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Unit Pack | 1 |
| MOQ | 10 |
| Number of Bits | 14 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Serial, SPI™ |
| Sampling Rate (Per Second) | 500M |
| Supplier Device Package | 48-QFN |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Standard Package | 1 |
| Number of Inputs and Type | 1 Differential |
| Number of Converters | 2 |
| Package/Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Conversion Rate | 500 Msps |
| Input Type | Differential |
| Maximum Power Dissipation | 1139 mW |
| Resolution | 14 bit |
| Voltage Reference | Internal |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Interface Type | Serial |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | QFN EP |
| Factory Pack Quantity | 260 |
| SNR | 73.1 dBFS |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Architecture | Pipeline |
| DNL - Differential Nonlinearity | 0.35 LSB |
| SFDR - Spurious Free Dynamic Range | 87 dB |
| Power Consumption | 1.06 W |
| Analog Supply Voltage | 1.8 V |
| Type | High Speed ADC |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product | Analog to Digital Converters |
| Reference Voltage | 1.25 V |
| Brand | Intersil |
| Output Type | CML |
| Digital Supply Voltage | 1.8 V |
| Sampling Rate | 500 MS/s |
| Reference Type | Internal |
| SINAD - Signal to Noise and Distortion Ratio | 73 dB |
| INL - Integral Nonlinearity | 2.4 LSB |
| Length | 7 mm |
| SNR - Signal to Noise Ratio | 73.1 dB |
| ENOB - Effective Number of Bits | 11.8 bit |
| Series | ISLA214S50 |
| Height | 0.95 mm (Max) |
| Shutdown | No Shutdown |
| Pd - Power Dissipation | 1.139 W |
| FPBW - Full Power Bandwidth | 500 MHz |
咨询QQ
热线电话