所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SBCDIP |
| Type | Isolation Amplifier |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Maximum Voltage Gain | 0(Typ) dB |
| Power Supply Type | Dual |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±4.5 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 V |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Temperature | -25 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Rail to Rail | No |
| Package Width | 7.37 |
| Package Length | 30.48 |
| PCB | 16 |
| EU RoHS | Compliant |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Maximum Voltage Gain | 0(Typ) |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Supplier Package | SBCDIP |
| Standard Package Name | SBCDIP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±4.5 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±5|±9|±12|±15 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 |
| Maximum Input Resistance | 0.2(Typ)@±15V |
| Pin Count | 16 |
| Maximum Input Offset Voltage | 100@±15V |
| Package Height | 2.86 |
| Packaging | Tube |
| Lead Shape | Through Hole |
| Current - Output / Channel | 15mA |
| Amplifier Type | Isolation |
| Mounting Type | Through Hole |
| -3db Bandwidth | 60kHz |
| Supplier Device Package | 24-CDIP |
| Current - Supply | 4mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±4.5 V ~ 18 V |
| Package / Case | 24-CDIP (0.300", 7.62mm), 16 Leads |
| Slew Rate | 2 V/µs |
| Voltage - Input Offset | 10mV |
| Number of Circuits | 1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | +/- 4.5 V to +/- 18 V |
| Mounting Style | Through Hole |
| Product Category | Isolation Amplifiers |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Series | ISO120 |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 115 dB |
| Input Offset Voltage | +/- 10 mV |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Supply Current | 5 mA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Supply Current | 5 mA |
| Product | Isolation Amplifiers |
| Isolation Type | Galvanic |
| Vos - Input Offset Voltage | +/- 10 mV |
| Brand | Texas Instruments |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Supply Voltage - Max | 18 V |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio | 115 dB |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
咨询QQ
热线电话