所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Inline Cable Tie |
| Standard Package | Bag |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Product | Cable Ties |
| Product Category | Cable Ties |
| Features | IN-LINE ties have serrations on the outside which allow the strap body to be inserted parallel to the head |
| Color | Yellow |
| Material | Nylon |
| Unit Weight | 1.450 lbs |
| Tensile Strength | 56 kg |
| Width | 9 mm |
| Length | 358 mm |
| Maximum Bundle Diameter | 100 mm |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Cable Tie Length | :358mm |
| Cable Tie Width | :8.9mm |
| Cable Tie Material | :Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Cable Tie Colour | :Yellow |
| Tensile Strength N/m² | :500N/mm² |
| Cable Bundle Diameter Min | :8mm |
| Cable Bundle Diameter Max | :100mm |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 0.53 |
| Tariff No. | 39269097 |
| Series | * |
| Other Names | 07498344404 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话