所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Unit Pack | 500 |
| MOQ | 1000 |
| Operating Force | 160gf |
| Termination Style | J Lead |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Actuator Orientation | Top Actuated |
| Mechanical Life | 50,000 Cycles |
| Illumination Type, Color | LED, Red/Green |
| Standard Package | 500 |
| Outline | 7.50mm x 7.00mm |
| Switch Function | Off-Mom |
| Circuit | SPST-NO |
| Contact Rating @ Voltage | 0.05A @ 12VDC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Actuator Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Switch Travel | 0.25mm |
| Actuator Type | Plunger for Cap |
| Illumination | Illuminated |
| Illumination Voltage (Nominal) | 2.5 VDC |
| Other Names | CKN10443TR |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Current Rating | 50 mA |
| Voltage Rating DC | 12 V |
| Housing Material | Polyamide (PA) |
| Width | 6.4 mm |
| Actuator | Round |
| LED Size | 3.6 mm |
| Mounting Hole | Square |
| Material | Polyamide (PA) |
| Cap Color | Clear |
| Mounting Style | Through Hole |
| Contact Plating | Silver |
| Body Shape | Rectangular |
| Length | 7.5 mm |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Illumination Color | Green/Red |
| Features | Multiple caps and legends, several LED colors and bi-color options |
| Color | Black |
| Series | ITS |
| Height | 7.2 mm |
| Total high/long | H7,2 mm |
| Operating force | 1.6 N |
| maxVolt/Switch | 12 DC V |
| Illuminated | Red/Green Y/N |
| Operating temp | -25 to 70 °C |
| Actuator size | 2.4 mm |
| Automotive | NO |
| Pitch | 4.0 mm |
| Ground | No Y/N |
| Leadfree Defin | RoHS-conform |
| Termination | SMT |
| Contact type | SPST-NO |
| maxI / Switch | 50 mA |
| Sealing | IP40 |
| Operating life | 50000 cycles |
| Dimension | 7,5x7,0 mm |
| Button version | Square |
| Model Construct | Straight |
咨询QQ
热线电话