所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| 输出数目 | 1 |
| Power Switch Type | 高侧电源开关 |
| 最高工作温度 | +125 °C |
| 开关接通电阻值 | 120mΩ |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 高度 | 1.5mm |
| 宽度 | 4mm |
| 封装类型 | DSO |
| 电压 | 40V |
| 引脚数目 | 8 |
| 长度 | 5mm |
| 尺寸 | 5 x 4 x 1.5mm |
| 电流 | 3.1A |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| On Time - Max | 180 us |
| On Resistance - Max | 50 mOhms |
| Package / Case | SOIC-8 |
| Type | High Side |
| Operating Supply Voltage | 5 V to 34 V |
| Packaging | Reel |
| Product | Power Switches |
| Brand | Infineon Technologies |
| Off Time - Max | 230 us |
| Tradename | PROFET |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Number of Outputs | 1 Output |
| Supply Voltage - Max | 34 V |
| Supply Voltage - Min | 5 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Current | 2.6 A |
| Series | Industrial PROFET |
| Current Limit | 17 A |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Pd - Power Dissipation | 1.5 W |
咨询QQ
热线电话