所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Unit Pack | 200 |
| MOQ | 1000 |
| Outline | 7.20mm x 6.80mm |
| Operating Force | 160gf |
| Actuator Type | Plunger for Cap |
| Mounting Type | Through Hole |
| Standard Package | 200 |
| Switch Function | Off-Mom |
| Termination Style | PC Pin |
| Packaging | Tray |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Actuator Orientation | Top Actuated |
| Illumination Type, Color | LED, Blue |
| Switch Travel | 0.25mm |
| Circuit | SPST-NO |
| Illumination | Illuminated |
| Mechanical Life | 50,000 Cycles |
| Illumination Voltage (Nominal) | 3.6 VDC |
| Actuator Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Contact Rating @ Voltage | 0.05A @ 12VDC |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Current Rating | 50 mA |
| Voltage Rating DC | 12 V |
| Housing Material | Polyamide (PA) |
| Width | 7.2 mm |
| Actuator | Round |
| LED Size | 3.6 mm |
| Material | Polyamide (PA) |
| Contact Plating | Silver |
| Body Shape | Rectangular |
| Length | 7.2 mm |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Mounting Hole | Square |
| Illumination Color | Blue |
| Features | Multiple caps and legends, several LED colors and bi-color options |
| Color | Black |
| Series | ITS |
| Mounting Style | Through Hole |
咨询QQ
热线电话