所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | RJ-45 Integrated Magnetics |
| Gender | F |
| Pitch | 2.54 mm |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Right Angle |
| Standard Package | Bulk |
| Selling Alternatives | J1026F01 |
| Subcategory | Connector Telephone and Telecom |
| Lead Time | 84 Days |
| Number of Rows | 1 |
| Tab Direction | Up |
| Shielding | Shielded |
| Orientation | 90° Angle (Right) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Ports | 1 |
| Shield Material | Brass |
| Features | Board Guide |
| Connector Type | RJ45 |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Bulk |
| Applications | 10/100 Base-TX |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| LED Color | Does Not Contain LED |
| Height Above Board | 0.550" (13.97mm) |
| Number of Cores per Jack | 5 |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 15µin (0.38µm) |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 30 |
| Product Category | Modular Connectors / Ethernet Connectors |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话