所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | RJ-45 Integrated Magnetics |
| Gender | F |
| Number of Contacts | 8 |
| Pitch | 2.54 mm |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Right Angle |
| Standard Package | Bulk |
| Product Length | 16.26 |
| EU RoHS | Compliant |
| Number of Loaded Positions | 8 |
| Product Depth | 25.4 |
| Category Number | Cat 5/Cat 6 |
| Product Height | 13.51 |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Number of Ports | 1 |
| Pitch | 2.54 |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Selling Alternatives | J1026F21C |
| Subcategory | Connector Telephone and Telecom |
| Lead Time | 84 Days |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Height Above Board | 0.550" (13.97mm) |
| Contact Finish Thickness | 15µin (0.38µm) |
| Tab Direction | Up |
| Shielding | Shielded, EMI Finger |
| Applications | 10/100 Base-TX |
| Number of Rows | 1 |
| Connector Type | RJ45 |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Cores per Jack | 5 |
| Termination | Solder |
| Orientation | 90° Angle (Right) |
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Through Hole |
| Shield Material | Brass |
| Packaging | Bulk |
| LED Color | Yellow - Green |
| Other Names | 553-1352 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Product Category | Modular Connectors / Ethernet Connectors |
| USOC Codes | RJ45 |
| Performance Category | Cat 5, Cat 6 |
| Termination Style | Through Hole |
| Series | J1 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | 0C to 70C |
| Positions Loaded | 8 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Product Length (mm) | 16.26 mm |
| Product Depth (mm) | 25.4 mm |
| Product Height (mm) | 13.51 mm |
| Pitch (mm) | 2.54 mm |
| Family | J1 |
| 连接器类型 | RJ45 |
| 排数 | 1 |
| 凸片方向 | UP |
| 端接 | Solder |
| 特性 | Board Guide |
| 触头镀层 | Gold |
| 取向 | 90° Angle (Right) |
| 屏蔽 | Shielded, EMI Finger |
| 板上高度 | 0.550" (13.97mm) |
| 端口数 | 1 |
| 装配类型 | Through Hole |
| 每个插孔的芯数 | 5 |
| LED 颜色 | Yellow - Green |
| 接触点材料 | Phosphor Bronze |
| 系列 | PULSEJACK™ J1 |
咨询QQ
热线电话