所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Coil Current | 66.7mA |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Turn On Voltage (Max) | 9.6 VDC |
| Coil Type | Non Latching |
| Turn Off Voltage (Min) | 1.2 VDC |
| Coil Power | 800 mW |
| Contact Form | 3PST (3 Form A) |
| Relay Type | Contactor |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Switching Voltage | 600VAC - Max |
| Release Time | 30ms |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -10°C ~ 55°C |
| Operate Time | 100ms |
| Contact Rating (Current) | 15A |
| Standard Package | 1 |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Other Names | J7ANE9DC12 |
| Coil Resistance | 180 Ohms |
| Part # Aliases | J7ANE9DC12NC |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话