所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Product | Zener Diode |
| Zener Current | 2 uA |
| Diameter | 2.29 mm |
| Ir - Reverse Current | 2 uA |
| Brand | Microsemi |
| Zz - Zener Impedance | 26 Ohms |
| Termination Style | Axial |
| Vf - Forward Voltage | 1.1 V at 200 mA |
| Voltage Tolerance | 1 % |
| Pd - Power Dissipation | 500 mW |
| Mounting Style | Through Hole |
| Length | 5.08 mm |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Package / Case | DO-35-2 |
| Configuration | Single |
| Maximum Operating Temperature | + 175 C |
| RoHS | No |
| Vz - Zener Voltage | 5.1 V |
咨询QQ
热线电话