所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2B-MELF |
| Configuration | Single |
| Nominal Zener Voltage | 12 V |
| Type | Voltage Regulator |
| Maximum Regulator Current | 35 mA |
| Zener Voltage Tolerance | 5 % |
| Maximum Power Dissipation | 500 mW |
| Maximum Reverse Leakage Current | 1 uA |
| Typical Voltage Temperature Coefficient | 0.083(Max) %/°C |
| Operating Temperature | -65 to 175 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Trays |
| Nominal Zener Voltage | 12 |
| Maximum Zener Impedance | 7 |
| Package Width | 2.16(Max) |
| PCB | 2 |
| Screening Level | Military |
| Maximum Power Dissipation | 500 |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Maximum Regulator Current | 35 |
| Pin Count | 2 |
| Maximum Voltage Regulation | 550 |
| Supplier Package | B-MELF |
| Standard Package Name | B-MELF |
| Maximum Operating Temperature | 175 |
| ESD Protection | No |
| Maximum Reverse Leakage Current | 1 |
| Package Length | 4.95(Max) |
| Test Current | 20 |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Package Height | 2.16(Max) |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Brand | Microsemi |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Packaging | Bulk |
| Height | 2.16 mm |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Length | 4.95 mm |
| Package / Case | B-SQ-MELF-2 |
| RoHS | No |
咨询QQ
热线电话