所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Supplier Package | Case E |
| Standard Package Name | Case E |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 175 |
| Minimum Breakdown Voltage | 43.7 |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Maximum Reverse Leakage Current | 2 |
| Maximum Clamping Voltage | 63.5 |
| Maximum Reverse Stand-Off Voltage | 40.3 |
| Maximum Peak Pulse Current | 45 |
| Screening Level | Military |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Test Current | 1 |
| Pin Count | 2 |
| Peak Pulse Power Dissipation | 500 |
| Packaging | Bulk |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 63.5V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | B, Axial |
| Supplier Device Package | Axial |
| Voltage - Breakdown (Min) | 43.7V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 40.3V |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C |
| Standard Package | 1 |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 500W |
| Type | Zener |
| Other Names | 1086-2627 |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 45A (8/20µs) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Clamping Voltage | 63.5 V |
| Leakage Current (Max) | 0.002 uA |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Temp Range | -55C to 175C |
| Polarity | Uni-Directional |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Peak Pulse Power Dissipation | 500 W |
| Reverse Breakdown Voltage | 43.7 V |
| Peak Pulse Current | 45 A |
| Reverse Stand-off Voltage | 40.3 V |
| Test Current (It) | 1 mA |
| Rad Hardened | Yes |
| DELETED | Not Compliant |
| Package Type | Case E |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Brand | Microsemi |
| RoHS | No |
咨询QQ
热线电话