所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Supplier Package | E-MELF |
| Standard Package Name | E-MELF |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 175 |
| Package Width | 3.76(Max) |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Package Height | 3.76(Max) |
| Maximum Reverse Leakage Current | 2 |
| Maximum Clamping Voltage | 63.5 |
| Screening Level | Military |
| Maximum Reverse Stand-Off Voltage | 40.3 |
| Maximum Peak Pulse Current | 45 |
| Mounting | Surface Mount |
| PCB | 2 |
| Package Length | 5.72(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Minimum Breakdown Voltage | 43.7 |
| Test Current | 1 |
| Pin Count | 2 |
| Peak Pulse Power Dissipation | 500 |
| Packaging | Bulk |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 63.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Breakdown (Min) | 43.7V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 40.3V |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C |
| Standard Package | 1 |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 500W |
| Type | Zener |
| Other Names | 1086-1061 |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 45A (8/20µs) |
| Package/Case | E-MELF |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Brand | Microsemi |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Height | 3.67 mm |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Length | 5.72 mm |
| Package / Case | SQ-MELF-2 |
| RoHS | No |
咨询QQ
热线电话