所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2DO-35 |
| Configuration | Single |
| Nominal Zener Voltage | 15 V |
| Type | Voltage Regulator |
| Maximum Regulator Current | 25 mA |
| Zener Voltage Tolerance | 5 % |
| Maximum Power Dissipation | 480 mW |
| Maximum Reverse Leakage Current | 5 uA |
| Typical Voltage Temperature Coefficient | 0.082(Max) %/°C |
| Operating Temperature | -65 to 175 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Bulk |
| Corrente del regolatore massima | 25 |
| Tolleranza tensione zener | 5% |
| Dissipazione massima della potenza | 500 |
| Numero dei pin | 2 |
| Tipo | Voltage Regulator |
| Corrente di dispersione inversa massima | 5 |
| Package Diameter | 2.29(Max) |
| Nome standard sulla confezione | DO-204-AH |
| Montaggio | Through Hole |
| Massima temperatura d'esercizio | 175 |
| Temperatura d'esercizio minima | -65 |
| Tensione nominale Zener | 15 |
| Forma conduttore | Through Hole |
| Protezione ESD | No |
| Confezione fornitore | DO-35 |
| PCB | 2 |
| Package Length | 5.08(Max) |
| Livello di screening | Military |
| Corrente di prova | 8.5 |
| Impedenza zener massima | 16 |
| Configurazione | Single |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 11V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 15V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA |
| Supplier Device Package | * |
| Packaging | * |
| Power - Max | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 16 Ohm |
| Mounting Type | * |
| Tolerance | ±5% |
| Other Names | 1086-15182 |
| Package/Case | * |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Operating Temp Range | -65C to 175C |
| Package Type | DO-35 |
| Pin Count | 2 |
| Rev Curr | 0.005 mA |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Rad Hardened | No |
| Knee Impedance | 16Ohm |
| Power Dissipation | 500mW |
| Zener Voltage (Typ) | 15V |
| Voltage Tolerance | 5% |
| Zener Test Current | 8.5mA |
| Zener Voltage | 15V |
| DELETED | Not Compliant |
| Package / Case | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Diameter | 2.29 mm |
| Product | Zener Diode |
| Zz - Zener Impedance | 16 Ohms |
| Zener Current | 500 nA |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Ir - Reverse Current | 500 nA |
| Brand | Microsemi |
| Voltage Temperature Coefficient | 0.082 %/C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Length | 5.08 mm |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Pd - Power Dissipation | 500 mW |
| Vf - Forward Voltage | 1.1 V at 200 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 175 C |
| RoHS | No |
| Vz - Zener Voltage | 15 V |
咨询QQ
热线电话