所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2DO-213AA |
| Configuration | Single |
| Nominal Zener Voltage | 15 V |
| Type | Voltage Regulator |
| Maximum Regulator Current | 25 mA |
| Zener Voltage Tolerance | 5 % |
| Maximum Power Dissipation | 500 mW |
| Maximum Reverse Leakage Current | 0.5 uA |
| Operating Temperature | -65 to 175 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Bulk |
| Nominal Zener Voltage | 15 |
| Maximum Zener Impedance | 16 |
| PCB | 2 |
| Screening Level | Military |
| Maximum Power Dissipation | 500 |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Maximum Regulator Current | 25 |
| Supplier Package | DO-213AA |
| Standard Package Name | SOD-80 |
| Maximum Operating Temperature | 175 |
| ESD Protection | No |
| Maximum Reverse Leakage Current | 0.5 |
| Package Length | 3.7(Max) |
| Test Current | 8.5 |
| Pin Count | 2 |
| Package Diameter | 1.7(Max) |
| Lead Shape | No Lead |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 11V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 15V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA |
| Supplier Device Package | DO-213AA |
| Packaging | Bulk |
| Power - Max | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 16 Ohm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Tolerance | ±5% |
| Other Names | 1086-15165 |
| Package/Case | DO-213AA |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Operating Temp Range | -65C to 175C |
| Package Type | DO-213AA |
| Rev Curr | 0.0005 mA |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Rad Hardened | No |
| Knee Impedance | 16Ohm |
| Power Dissipation | 500mW |
| Zener Voltage | 15V |
| Voltage Tolerance | 5% |
| Zener Test Current | 8.5mA |
| Package / Case | DO-213AA |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product | Zener Diode |
| Zener Current | 500 nA |
| Diameter | 2.29 mm |
| Ir - Reverse Current | 500 nA |
| Brand | Microsemi |
| Zz - Zener Impedance | 16 Ohms |
| Voltage Temperature Coefficient | 0.082 %/C |
| Vf - Forward Voltage | 1.1 V at 200 mA |
| Pd - Power Dissipation | 500 mW |
| Mounting Style | Through Hole |
| Length | 5.08 mm |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature | + 175 C |
| RoHS | No |
| Vz - Zener Voltage | 15 V |
咨询QQ
热线电话