所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | DC/DC Converters |
| RoHS | No |
| Product | Isolated |
| Output Power | 75 W |
| Input Voltage Range | 36 V to 75 V |
| Input Voltage (nominal) | 48 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Voltage (Channel 1) | 5 V |
| Output Current (Channel 1) | 15 A |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case Size | DIP |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Output Type | Isolated |
| Series | JAW075 |
| Factory Pack Quantity | 40 |
| Part # Aliases | 108064353 |
| Life | Obsolete |
| Features | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP |
| Mounting Type | Through Hole |
| Type | Isolated Module |
| Standard Package | 40 |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Size / Dimension | 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) |
| Efficiency | 84% |
| Packaging | Bulk |
| Current - Output (Max) | 15A |
| Voltage - Input (Max) | 75V |
| Package / Case | 9-DIP Module |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Voltage - Input (Min) | 36V |
| Voltage - Isolation | 1.5kV (1500V) |
| Power (Watts) - Manufacture Series | 75W |
| Power (Watts) - Max | 75W |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话