所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Standard Package | 1 |
| Other Names | 670-2624 |
| Length | 9.84" (250mm) |
| Number of Positions | 51 |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Contact Termination | Receptacle with Latch to Receptacle with Latch |
| Product | Ribbon Cable |
| Product Category | Flat Cables |
| Shielding | Shielded |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 80 C |
| Conductor Material | Copper Alloy |
| Series | JF08 |
| Number of Conductors | 51 |
| Conductor Spacing | 0.5 mm |
| Number of Positions / Contacts | 51 |
| Current Rating | 300 mA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话