所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Mom |
| Current Rating | 100mA (DC) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Type | Standard |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Termination Style | PC Pin |
| Color - Actuator/Cap | White |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Actuator Type | Round, Button |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 30V |
| Circuit | DPDT |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| SubCategory | Pushbutton Switch |
| MainCategory | Switches |
咨询QQ
热线电话